Ból pięty podczas chodzenia a ostrogi piętowe

dzien dobry boli mnie bardzo pieta podczas chodzenia a teraz bol sie nasila nawet gdy nie chodze tak jakby ktos wbijal igly mi przeczytalam ze to ostrogi pietowe ponoc--- jak temu zaradzic prosze o pomoc dziekuje

Dzień dobry,

Konieczna jest wizyta u lekarza w celu postawienia diagnozy. Jeśli okaże się, że problemem jest ostroga piętowa-jej leczenie jest dość ciężkie. Zalecam skorzystać z zabiegów fizykalnych takich jak: laser, ultradźwięki czy fala uderzeniowa ale proszę pamiętać, iż te zabiegi mogą pomóc Pani jedynie w dolegliwościach bólowych a nie wyleczą zmian już istniejących. Warto mieć na uwadze fakt, iż fizykoterapia powinna być stosowana jako metoda uzupełniająca, ponieważ jej działanie ogranicza się tylko do wpływu na objawy schorzenia, nie likwidując przyczyny. Można spróbować terapii manualnej, która polega na technikach mobilizacji, pracy nad zmniejszeniem napięcia poszczególnych mięśni, ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających (działanie również przeciwbólowe). Pomocne mogą okazać się masaże poprzeczne na rozcięgnie piętowym oraz kinesiotaping tzw. plastrowanie dynamiczne, które wykona fizjoterapeuta.

Pozdrawiam serdecznie.