Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten ból i drętwienie ręki?

Witam, od dwóch tygodni budzi mnie bolesne dretwienie prawej ręki, które przechodzi od łokcia (czasami barku) po palce (najbardziej na kciuk. Ból przechodzi po około dwóch godzinach co może być przyczyną
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 4 tygodnie temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

drętwienie rąk w nocy może być oznaką różnych schorzeń.

Wśród nich wymienić można choroby kręgosłupa (zmiany pourazowe lub zwyrodnieniowe, dyskopatie), choroby kardiologiczne (niewydolność układu krążenia, miażdżyca, stan przedzawałowy), choroby reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, objaw Raynauda, toczeń rumieniowaty, neuropatie) czy choroby tkanek miękkich (między innymi zespół cieśni nadgarstka, łokieć golfisty lub łokieć tenisisty).

Czasem zdarza się, że parestezje występują na skutek niewygodnej pozycji i wówczas nie stanowią powodu do niepokoju. Jeśli nie ustępują mimo zmiany położenia, prawdopodobnie sygnalizują jedną z jednostek chorobowych. Aby dowiedzieć się co jest przyczyną ich występowania, konieczna jest jednak wizyta u specjalisty.

O tym, kiedy drętwienie kończyn wymaga interwencji lekarza przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak-i-nog-kiedy-powinnismy-zglosic-sie-do-lekarza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy