Dlaczego mam ten silny ból biodra?

Mam poważny problem z prawym biodrem,bardzo boli przy chodzeniu a jeszcze bardziej na spaniu..Mam w prawym kolanie endoprotezę a i lewe nie jest zdrowe,jak sobie ulżyć???
KOBIETA, 62 LAT około miesiąca temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból biodra może być związany z przeciążeniem (zarówno spowodowanym jednorazową sytuacją, jak i problemem przewlekłym), zapaleniem stawu biodrowego, biodrem trzaskającym czy rwą kulszową. Ponadto wpływ na dolegliwości bólowe w okolicy biodra mają także problemy z kręgosłupem, zapalenie ścięgien oraz zmiany zwyrodnieniowe.

Leczenie zależne jest od przyczyny. W lekkich przypadkach wystarczy przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych oraz stosowanie maści. Czasem jednak konieczna jest rehabilitacja, fizjoterapia, zastrzyki lub nawet operacja.

O sposobie leczenia decyduje jednak lekarz po zbadaniu pacjenta oraz przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego. Proszę więc udać się do ortopedy w celu postawienia diagnozy i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Więcej informacji na temat bólu biodra znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-biodra-przyczyny-wskazania-zapobieganie-cwiczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy