Dlaczego mam ten silny ból biodra?

Mam poważny problem z prawym biodrem,bardzo boli przy chodzeniu a jeszcze bardziej na spaniu..Mam w prawym kolanie endoprotezę a i lewe nie jest zdrowe,jak sobie ulżyć???

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból biodra może być związany z przeciążeniem (zarówno spowodowanym jednorazową sytuacją, jak i problemem przewlekłym), zapaleniem stawu biodrowego, biodrem trzaskającym czy rwą kulszową. Ponadto wpływ na dolegliwości bólowe w okolicy biodra mają także problemy z kręgosłupem, zapalenie ścięgien oraz zmiany zwyrodnieniowe.

Leczenie zależne jest od przyczyny. W lekkich przypadkach wystarczy przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych oraz stosowanie maści. Czasem jednak konieczna jest rehabilitacja, fizjoterapia, zastrzyki lub nawet operacja.

O sposobie leczenia decyduje jednak lekarz po zbadaniu pacjenta oraz przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego. Proszę więc udać się do ortopedy w celu postawienia diagnozy i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Więcej informacji na temat bólu biodra znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-biodra-przyczyny-wskazania-zapobieganie-cwiczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.