Z czym związany może być ból w okolicy biodra?

Witam. Z czym związany może być ból okolicy biodra pojawiający się chwilę po wstaniu z łóżka i trwający do godziny od wstania?? Dodatkowo sporadczynie występuje podczas prowadzenia auta. Dodam, że pracuję jako kierowca zawodowy.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie w oparciu o przedstawiony opis trudno jednoznacznie stwierdzić, co może być powodem odczuwanego bólu. Taki objaw często wskazuje na wiele różnych schorzeń. Najlepiej w tym przypadku udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby skieruje Pana do specjalisty – ortopedy.

Wspomina Pan, że ból tej pojawia się przede wszystkim rano po wstaniu z łóżka. Czasami jego przyczyną może być nieodpowiednia pozycja podczas spania i przeciążenie tej okolicy. W takim przypadku ulgę może przynieść zastosowanie różnych maści dostępnych w aptece bez recepty.

Nie można wykluczyć również, że te dolegliwości mają poważniejszy charakter i są spowodowane różnymi schorzeniami. W niektórych przypadkach taki ból może wskazywać na rozwijające się zwyrodnienie stawu biodrowego. Chory może go odczuwać szczególnie w godzinach porannych. Bóle tych okolic mogą pojawić się również od kręgosłupa. Aby ustalić przyczynę problemu warto wykonać dodatkowe badania. Ortopeda może zlecić Panu usg biodra oraz badanie rtg, dzięki którym lekarz uzyska więcej istotnych informacji do postawienia konkretnej diagnozy.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć a artykule na stronie abcZdrowie.pl: https://portal.abczdrowie.pl/bol-biodra-przyczyny-wskazania-zapobieganie-cwiczenia

Zachęcamy także do zapoznania się z pytania ekspertów serwisu na pytania o podobnej tematyce: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-biodra-a-praca-siedzaca

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-bioder-po-dlugim-siedzeniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.