Jak leczyć ten silny ból biodra?

Witam Od tygodnia mam straszny ból prawego biodra . Wchodzenie po schodach sprawia paraliżujący ból sam dotyk kości biodra już odczuwam ból. Jak rozpocząć leczenie ??? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pani objawy mogą świadczyć o wielu dolegliwościach, jednak najczęściej występują one przy reumatoidalnym lub zwyrodnieniowym zapaleniu stawów.

RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów dotyka stawów praktycznie w całym ciele, jednak zdarza się też, że atakuje okolice biodra. W takim przypadku chrząstki stawu nie mają stałego dostępu do mazi stawowej, co skutkuje powstawaniem stanów zapalnych w dotkniętym dolegliwością miejscem. Oprócz silnego bólu występują również stany gorączkowe i ogólne osłabienie organizmu. W leczeniu pomocna jest fizjoterapia.

Powinna się Pani zgłosić do ortopedy, który z pomocą specjalistycznych metod będzie w stanie określić dokładnie stan Pani zdrowia i zaplanuje ewentualne leczenie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym RZS:

https://portal.abczdrowie.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.