Co mogą znaczyć te nawracające bóle stawów i mięśni?

witam mam nawracające bole stawow .miesni ,sciegien .mam tez wypokliny na regoslupie szyjnym i ledzwiowym uciscki na nerw kuplszowy.rdzeniowy i oponowy,rechabilitantka twierdzi ze mam slabe miesnie ,czy to może mieć związek ?Ewelina

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

występujące u Pani objawy, w szczególności bóle mięśni, stawów i kości, mogą świadczyć o reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS) lub chorobach zwyrodnieniowych stawów.

Objawy pierwszego z wymienionych schorzeń, czyli reumatoidalnego zapalenia stawów, polegają głównie na bólu, obrzęku oraz zniekształceniu zaatakowanych stawów. Głównie są to struktury barkowe, kolanowe i palcowe.

W przypadku chorób zwyrodnieniowych mogą one powodować artretyzm, czyli zapalenia stawów. Swym negatywnym działaniem może dotykać praktycznie cały układ kostno-stawowy, dlatego jest to chorobą bardzo dotkliwa.

Jeśli chodzi o występujące problemy z kręgosłupem, to powinna się Pani udać do ortopedy lub neurologa, celem wykonania odpowiednich badań i postawienia jednoznacznej diagnozy stanu zdrowia.

W leczeniu niektórych z wymienionych wcześniej objawów pomocna jest fizjoterapia. W zwalczaniu stanów zapalnych stosuje się też odpowiednią farmakoterapię.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi przywołanych wcześniej schorzeń:

https://portal.abczdrowie.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-zwyrodnieniowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.