Co może znaczyć taki ból dłoni?

Witam, codziennie rano kiedy próbuję zacisnąć lewą pięść odczuwam ogromny ból i nie jest to możliwe. Nie dotyczy to prawej dłoni i w ciągu dnia ból ten mija, najgorzej jest rano. Jaka może być tego przyczyna ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

podane przez Panią objawy mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Do często występujących schorzeń, które wywołują takie symptomy, możemy zaliczyć: zwyrodnieniowe zapalenia stawów, zespół cieśni nadgarstka oraz inne problemy z układami mięśniowym i kostnym człowieka, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Zwyrodnieniowe zapalenie stawów objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem, bólem i stanem zapalnym obszaru nim dotkniętym (w tym obszaru stawowego rąk). Polega ono na uszkadzaniu chrząstki stawowej, która chroni stawy. W większej ilości przypadków atakuje ona osoby starsze, jednak nie jest to regułą.

Zespół cieśni nadgarstka może mieć wiele przyczyn. Po pierwsze, powstaje podczas różnych urazów nadgarstka (np. przeciążenia, zwichnięcia, złamania). Może się też pojawić od długiego siedzenia przy biurku i ciągłego używaniu klawiatury lub ręcznym pisaniu. Objawia się głównie w nocy, osoby cierpiący na to schorzenie skarżą się na ból i uczucie drętwienia ręki.

Aby można było Panią zdiagnozować, należałoby udać się do lekarza specjalisty (neurologa bądź też ortopedy), którzy mogliby przeprowadzić odpowiednie badania i postawić jednoznaczną diagnozę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym cieśni nadgarstka:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-ciesni-nadgarstka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.