Zwężenie szpary prawego stawu biodrowego, sklerotyzacja podchrzęstna panewki stawowej

Badani RTG Miednicy: Stan po wszczepieniu endoprotezy lewego stawu biodrowego, obraz prawidłowy. Zwężenie szpary prawego stawu biodrowego. Sklerotyzacja podchrzęstna panewki stawowej. Zniekształcenie głowy prawej kości udowej z jej spłaszczeniem skrócenie szyjki. Proszę o diagnozę i opis badania

Prawdopodobny zabieg na drugie biodro. Na pewno trzeba wprowadzić i systematycznie wykonywać fizjoterapię, która powstrzyma narastanie zmian zwyrodnieniowych i utrzyma sprawność. Należy ćwiczyć oba stawy biodrowe, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z konstrukcji endoprotezy. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki