Dlaczego odczuwam dyskomfort w jądrach?

Witam od kilku tygodni czuje dziwne uczucie dyskomfortu w jądrach najpierw było to w lewym a teraz przeszło na prawe nie widzę żeby jedno jądra było dużo powiększone dodam że choruje teraz na rwe kulszowa lędźwiowa i biorę leki od kilku miesięcy czy to może mieć jakiś z tym zei zek?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie sposób wskazać źródła Pana dolegliwości, ponieważ określenie „dyskomfort” jest za mało precyzyjne, by móc określić, czy ma Pan powód do niepokoju. Bóle jąder mogą mieć podłoże infekcyjne – stany zapalne jąder, zapalenie najądrza czy zapalenie dróg nasiennych, ale też czynnościowe lub nawet psychogenne.

Często u młodych mężczyzn nie daje się ustalić źródła dyskomfortu w obrębie jąder, a dolegliwości mijają z czasem samoistnie, nie przeradzając się w stany patologiczne. Oczywiście, na wszelki wypadek wskazana jest wizyta u lekarza – najlepiej by był to urolog, który przede wszystkim zbada strukturę jąder (czy jądro jest gładkie, jednorodnej budowy, nie jest powiększone, nie ma guzków itd.), a także zadecyduje o ewentualnej dalszej diagnostyce.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.

O ile ból jąder nie ma związku z zażywanymi przez Pana lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi, o tyle może wynikać ze schorzeń kręgosłupa w odcinku L-S, manifestującego się rwą kulszową. Jednak bez badania nie sposób tego stwierdzić z całą pewnością.

Jeśli jest Pan zainteresowany, więcej informacji na temat rwy kulszowej odnajdzie Pan pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-rwe-kulszowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.