Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą znaczyć bóle jadra i bolesny wytrysk?

Witam mam częste bóle jądra a zdarza sie rowniez bardzo bolesny wytrysk co to moze oznaczac
MĘŻCZYZNA, 51 LAT około miesiąca temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból w trakcie ejakulacji czy już po wytrysku wskazuje na stan zapalny, co potwierdza także bolesność jąder.

Przyczyn tych dolegliwości może być wiele – poczynając od infekcji dróg nasiennych przez choroby przenoszone drogą płciową czy zapalenie cewki moczowej, aż po zapalenie prostaty. Bez badania nie sposób wskazać źródła bolesnych wytrysków i dyskomfortu w obrębie jąder. Z pewnością jednak nie należy zwlekać z wizytą u urologa, ponieważ infekcyjny charakter bólu jąder oznacza, że dolegliwość ta nie ustąpi samoistnie, wręcz przeciwnie – dolegliwości mogą ulegać nasileniu, a także mogą wiązać się z szeregiem powikłań, w tym z bezpłodnością czy z problemami ze wzwodem.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, znajdzie Pan tutaj więcej informacji na temat zapalenia prostaty: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gruczolu-krokowego-przyczyny.

Bolesny wytrysk i ból jąder mogą wymagać antybiotykoterapii, która szybko zniweluje dolegliwości, ale niewykluczone również, że konieczne będzie poszerzenie diagnostyki – lekarz może zlecić badanie moczu, posiew nasienia lub badanie USG.

O innych przyczynach bólu jąder, a także leczeniu tych dolegliwości może Pan przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy