Czy takie drętwienie nogi powinno nas martwić?

Witam moja córka jest po operacji biodra wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego,operacja była w styczniu gips miała do kwietnia,w lipcu trafilysmy na rehabilitację, wyniki rtg zadawalajace,córką zaczęła chodzić o kulach,od dwóch dni skarży się na drętwienie nogi podczas chodzenia od stopy do kolana ,czy mamy się martwić co to może oznaczać? Ostatnie rtg wykonane 10sierpnia i wszystko było super, pozdrawiam
KOBIETA, 13 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

drętwienie nogi może mieć różne przyczyny, niekoniecznie związane bezpośrednio z operacją czy rehabilitacją.

Na pewno taki objaw należy obserwować, jeśli będzie się powtarzał bądź też nasilał, powinna to Pani skonsultować ze specjalistą.

Czasami drętwienie może być wynikiem ucisku na nerwy podczas rehabilitacji. Jeśli córka intensywnie ćwiczyła lub wywierała nacisk na nogi, mogło to wpłynąć na taki stan.

Proszę monitorować sytuację i skonsultować symptomy z rehabilitantem lub ortopedą.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-biodra-przyczyny-wskazania-zapobieganie-cwiczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.