Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poprawić stan po ataku rwy kulszowej?

Witam 5tyg.temu dostałam atak rwy kulszowej ,do teraz nie mam czucia w pisladku,udzie oraz w połowie stopy. Mialam rehabilitację, byłam u kreglarza, czucie nadal nie wróciło. Jest dla mnie jakaś szansa na poprawę i powrót do zdrowia?
KOBIETA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Reumatoidalne zapalenie stawów - choroba o wielu twarzach

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie sposób tego ustalić bez badań obrazowych oraz badania fizykalnego. Zaburzenia czucia mogą wskazywać na ucisk lub uszkodzenie korzenia nerwowego. Niekiedy jest to proces odwracalny, czasami (w przypadku uszkodzenia) brak czucia może być trwały.

W Pani przypadku zdecydowanie należy skonsultować się z ortopedą lub neurologiem. Tylko badanie obrazowe – MRI kręgosłupa będzie w stanie unaocznić skalę problemu. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-utrata-czucia-przy-rwie-kulszowej oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dretwienie-i-brak-czucia-w-stopie-po-rwie-kulszowej.

Zachęcam także do lektury naszego artykułu na temat rwy kulszowej: https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy