Jak postępować z tym bólem tłuszczaka?
Witam serdecznie , stwierdzono u mnie tłuszczaka jednak po badaniu uciskowym , które wykonał chirurg zaczął mnie strasznie boleć . Przed badaniem nie było żadnych objawów , podczas strasznie mocnego nacisku przez lekarza poczułem ból rozchodzący aż do krocza. Teraz ból jest promieniujący przypominający rwę kulszową zwłaszcza podczas siedzenia . Tłuszczak występuje na pośladku o wym. 40x40x15 mm Wykonano USG , w którym chirurg z niemal 100 % pewnością potwierdził tłuszczaka bez zmian złośliwych

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Rozumiemy Pana niepokój związany z aktualnym stanem zdrowia. Prawidłowo, że była wykonana już pewna diagnostyka pod kątem oceny danej zmiany.
Lekarz specjalista prawdopodobnie postąpił właściwie względem tłuszczaka. Badania mogłoby wydawać się nieco bolesne i mało komfortowe, jednak przy takiej diagnostyce i ucisku specjalista chciał mieć pewność co do charakteru zmiany.
Tłuszczak jako miękkie zgrubienie podskórne może być częściowo przesuwalne. Jest to łagodna zmiana, która bardzo rzadko ulega zezłośliwieniu. Mogą występować pojedynczo lub w skupiskach.
Najczęściej stanowi defekt kosmetyczny i podejmuje się decyzje o jego usunięciu.
W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Panu stacjonarną konsultację z lekarzem chirurgiem, który po analizie objawów zdecyduje o dalszych krokach postępowania.
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/tluszczak
https://portal.abczdrowie.pl/tluszczaki-nowotwory-niezlosliwe