Czym różni się tłuszczak od tłuszczakomięsaka?

witam czym rozni sie tluszczak od tluszczako miesaka? ponoc tluszczak jest miekki i przesuwalny ale czy zawsze?slyszalam ze tluszczak moze byc tez twardy i nie przesuwac sie wzgledem podloza

Klinicznie może w ogóle nie być różnicy między tłuszczakiem, a tłuszczakomięsakiem, więc nie powinno się w ten sposób oznaczać tego guza. Dopiero wycięcie tego typu guza i poddanie go badaniu histopatologicznemu może jednoznacznie określić czy jest to tłuszczak czyli zmiana łagodna czy też tłuszczakomięsak czyli zmiana złośliwa.