Co może znaczyć kłucie w lewym pośladku?

Od wczoraj mam problem mianowicie jak chodzę czuje kłucie w lewym pośladku i nie wiem co może być tego przyczyną.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety Pani wypowiedź jest nieco zbyt lakoniczna, więc trudno stawiać diagnozę, niemniej kłucie czy raczej kłujący ból w pośladku najczęściej świadczy o tzw. rwie kulszowej. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-posladka.

Ponieważ nie wspomina Pani, czy towarzyszą temu dodatkowe dolegliwości, to nie sposób ocenić, czy nie jest to rwa pośladkowa lub zespół mięśnia gruszkowatego albo ból stawu krzyżowo-biodrowego. Warto jednak skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą, gdyż badanie fizykalne powinno przynieść odpowiedź na Pani pytanie. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-bole-posladkow.

Jeżeli dolegliwości się nasilą, to proszę unikać nadmiernego wysiłku, długotrwałego stania, siedzenia czy schylania się. Ucisk czy podrażnienie biegnącego wzdłuż kręgosłupa nerwu kulszowego to częsta, a zarazem bardzo bolesna i dokuczliwa przypadłość. Niekiedy w jej leczeniu konieczne jest zastosowanie leków przeciwzapalnych, odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych oraz rehabilitacji, zwłaszcza gdy atak choroby nie pozwala na normalne funkcjonowanie lub rwa kulszowa ma skłonność do nawrotów.

O nerwie kulszowym może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/nerw-kulszowy-objawy-przyczyny-leczenie-zapobieganie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.