Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają bóle pośladków u ciężarnej?

Witam, jestem w 27 tc, i od dwóch dni mam straszne bole od posladkow w dół na cale nogi i na dodatek mam takie odczucie jak by rozrywalo mnie na dole co to może być?, dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie do końca precyzyjnie opisała Pani problem, zwłaszcza niejasne są słowa o uczuciu „rozrywania”. Jeżeli ma Pani na myśli okolice krocza, to zdecydowanie jest to sygnał, by skonsultować to z ginekologiem, ponieważ bóle kręgosłupa oraz ucisk w okolicach dróg rodnych czy pęcherza moczowego może znamionować skracanie się szyjki i rozpoczynającą się akcję porodową.

Natomiast niewykluczone również, że Pani dolegliwości mają związek z kręgosłupem i bólami typowymi dla wielu ciężarnych, które pojawiają się z powodu zaawansowania ciąży, więc dodatkowych kilogramów oraz przeniesienia środka ciężkości ciała. Bóle pośladków i nóg są nierzadko efektem ucisku krążków międzykręgowych na struktury nerwowe. Bardzo częstym problemem jest ból promieniujący od pośladka nawet po kolano – to schorzenie zwane jest rwą kulszową. Proszę zapoznać się z tym materiałem, tłumaczy czym jest rwa kulszowa oraz jak z nią postępować: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-rwy-kulszowej.

Jeżeli ginekolog wykluczy problemy okołopołożnicze, to sugeruję kontakt z ortopedą lub fizjoterapeutą, który, w zależności od zdiagnozowanego problemu, może zaproponować bezpieczny w ciąży taping lub zabiegi fizykalne itd. Tutaj znajdzie Pani kilka rad, jak zadbać o kręgosłup w ciąży i jak zminimalizować dolegliwości z nim związane: https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow-w-ciazy-jak-z-nim-walczyc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy