Dlaczego odczuwam ten ból po skurczu łydki?

Witam, dzisiaj w nocy miałam skurcz lydki i teraz nie jestem w stanie chodzić bo podczas zginania kostki odczuwam bol I ciągnięcie w łydce

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie określić co może być przyczyną przeciągającego się bólu po skurczu łydki. Zazwyczaj skurcze łydek to dosyć powszechna przypadłość, spowodowana między innymi przez: przetrenowanie, nieodpowiednią dietę (niedobór wody, magnezu, potasu i wapnia), a także przy siedzącym trybie życia. Ból występujący po skurczu prawie zawsze utrzymuje się przez kilka sekund.

W Pani przypadku, gdy dolegliwość bólowa się przeciąga i dyskomfort jest odczuwany nawet kolejnego dnia, to mogło dojść do jakiegoś urazu, np. naciągnięcia mięśnia. W takim przypadku, kiedy ból dalej Pani dokucza lub staje się silniejszy, koniecznie powinna się Pani udać do specjalisty. Zalecamy wizytę u ortopedy, jednak może się Pani też udać do lekarza rodzinnego. Możliwe, że aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, powinna Pani, w razie stwierdzenia braku w organizmie wcześniej wymienionych witamin, rozpocząć ich suplementację. Powinna Pani też wykluczyć zakrzepicę żył kończyn dolnych.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skurcz-lydki-powodujacy-problemy-z-chodzeniem

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieustajacy-skurcz-w-lydce

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.