Złamana koś śródstopia i ból w łydce

Witam, mój mąż ok tygodnia temu złamał V kość śródstopia, ma założony lekki gips, leki na zakrzepice i przyspieszające zrost kości. Od 2 dni odczuwa silny ból w łydce, łydka jest napięta i twarda czy to normalne ?

Szanowna Pani

Proszę zmobilizować męża do pilnego wykonania USG żył kończyn dolnych celem potwierdzenia lub wykluczenia zakrzepicy.
Z uwagi na to że są Państwo z Poznania, proponuję udać na to badanie do p.dr Wojciecha Bućko - doskonałego chirurga naczyniowego, który z pewnością zdiagnozuje problem.
Jeśli okaże się, że rozwinęła się zakrzepica - konieczne będzie zwiększenie dawki leków przeciwzakrzepowych!
Niezależnie od diagnozy proponuję aby Pani mąż pobierał leki przeciwobrzękowe np. Aescin 3x2 tabl. oraz w miarę możliwości utrzymywał zlamaną nogę wysoko (na stole, na poduszce podczas snu itp.), dzięki czemu zmniejszy się tendencja do obrzęku.
Wspomniany dr Bućko przyjmuje w poniedziałki i czwartki w Przychodni Endomedical przy ul. Chwaliszewo 19a w Poznaniu (tel.: 61 855 06 62).
Proszę nie czekać do poniedziałku tylko umówić się na czwartek, ponieważ ewentualna zakrzepica powinna być leczona bez zbędnej zwłoki.

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej Kosmowski
artrocenter.pl