Kiedy będę mogła znowu zacząć ćwiczyć na siłowni oraz biegać?

Witam.Od września leczę się na zakrzepica żył głębokich w nodze.Zakrzepica pojawiła się kilka dni po artroskopii kolana ale nie została wtedy dobrze rozpoznana.Leczecie zaczęłam po ok 3 tygodniach.W USG dopiero skrzepliny w dolnej części łydki, w dole podkolanówki, żyle udowej bez cech rekanalizacji.60 dni na heparynie a od m-ca Xalerto.Noga wygląda normalnie ale ciągle boli.Mam pytanie czy i kiedy(czy w ogole) będę mogła znowu zacząć ćwiczyć na silowni oraz biegać?Proszę o odpowiedź gdyże jest to dla mnie bardzo ważne,ponieważ niejako wiąże się z moja praca.Z góry bardzo dziękuję.

W przypadku zakrzepicy bardzo istotny jest wysiłek fizyczny, który zapobiega zastojowi żylnemu. Aczkolwiek intensywne ćwiczenia niekoniecznie są wskazane, mogą obciążać układ naczyniowy i pretendować do rozwoju żylaków.