Czy porażenie prądem mogło zaszkodzić ciąży?

Witam, Jestem w ok. 7 tyg ciąży. Niestety nie wiedząc jeszcze o niej porazil mnie prad. Poczułam go od ręki aż do stopy. Była to "zabawka razaca pradem" która podobno ma b.wysokie napiecie, nabrał mnie na to chrzesnik, nie miałam pojęcia że kopnie mnie prąd. Bardzo się martwię o ciąże :( Co powinnam zrobić? Wizytę u ginekologa mam dopiero za 3 tyg.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sądzę, że natężenie prądu w zabawce nie jest tak wysokie, by wywarło istotny wpływ na Panią lub płód, mimo że subiektywne odczucia po kontakcie z nią były niewątpliwie nieprzyjemne.

Niemniej, jeżeli jest Pani zaniepokojona, to warto skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę. Przyjmuje się, że porażenie prądem kobiety w ciąży wymaga kontaktu z lekarzem oraz wykonania badania USG sprawdzającego czynność serca oraz stan płodu. Być może Pani wątpliwości rozwieje nasz artykuł poruszający tę tematykę: https://portal.abczdrowie.pl/porazenie-pradem-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.