Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy porażenie prądem mogło zaszkodzić ciąży?

Witam, Jestem w ok. 7 tyg ciąży. Niestety nie wiedząc jeszcze o niej porazil mnie prad. Poczułam go od ręki aż do stopy. Była to "zabawka razaca pradem" która podobno ma b.wysokie napiecie, nabrał mnie na to chrzesnik, nie miałam pojęcia że kopnie mnie prąd. Bardzo się martwię o ciąże :( Co powinnam zrobić? Wizytę u ginekologa mam dopiero za 3 tyg.
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

sądzę, że natężenie prądu w zabawce nie jest tak wysokie, by wywarło istotny wpływ na Panią lub płód, mimo że subiektywne odczucia po kontakcie z nią były niewątpliwie nieprzyjemne.

Niemniej, jeżeli jest Pani zaniepokojona, to warto skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę. Przyjmuje się, że porażenie prądem kobiety w ciąży wymaga kontaktu z lekarzem oraz wykonania badania USG sprawdzającego czynność serca oraz stan płodu. Być może Pani wątpliwości rozwieje nasz artykuł poruszający tę tematykę: https://portal.abczdrowie.pl/porazenie-pradem-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy