Prawdopodobieństwo ciąży przy stosowaniu krążka dopochwowego

Witam. Mam pewien problem mianowicie taki,że przy stosowaniu drugiego krążka N**** odczuwam mdłości, pierwszy jak i drugi krążek stosowałam zgodnie z instrukcją załączoną w opakowaniu. Podczas stosowania pierwszego krążka miałam plamienia przez cały miesiąc po wyjęciu 2 dni nie plamiłam i po tych dwóch dniach miałam okres co prawda 2-3 dni ale był. Pierwszy krążek włożyłam pierwszego dnia miesiączki i kochałam się dopiero 9 dni po włożeniu. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

skuteczność działania dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego założonego pierwszego dnia cyklu jest natychmiastowa, więc ryzyko ciąży jest niewielkie. Żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% skuteczności.

Pozdrawiam serdecznie!