Czy istnieje ryzyko ciąży na skutek takiego stosunku?

Witam, po stosunku w pozycji siedzącej gdy partnerka ze mnie schodziła to zsunęła się ze mnie prezerwatywa a cała zawartość wylała mi się na podbrzusze. Zsunięta prezerwatywa nie była w całości w pochwie partnerki, wystawała ok 2cm, natychmiast ją wyciągneliśmy i sprawdziliśmy za pomocą wody czy nie było żadnego pęknięcia - prezerwatywa była cała. Partnerka sprawdziła czy w okolicy pochwy nie było nasienia i odrazu poszła oddać mocz. Logicznie rzecz biorąc nie powinno dojść do zapłodnienia, ponieważ nasienie nie dostało się do pochwy, lecz jest to sytuacja stresująca i prosiłbym o opinię, czy mogło w takiej sytuacji dojść do zapłodnienia?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli nasienie faktycznie nie dostało się do dróg rodnych kobiety, to nie ma ryzyka zajścia w ciążę. Test przy pomocy wody nie wykazał żadnych uszkodzeń prezerwatywy, więc teoretycznie powinna ona spełnić swoją funkcję.

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zsunięcie prezerwatywy może poskutkować zajściem w ciążę. Zachęcamy więc do wykonania testu ciążowego, by mieć pewność, że tak nie będzie w Waszym przypadku.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-podczas-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-sie-prezerwatywy-podczas-stosunku-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-prezerwatywy-podczas-pierwszego-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.