Zsunięcie się prezerwatywy podczas stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

zsunięcie się prezerwatywy podczas stusunku. Witam mam takie pytanie. Podczas stosunku zsunęła nam się prezerwatywa, nie została ona we mnie całkowicie, połowa była na zewnątrz i od razu ja wyciągnełam. z naszych obserwacji wynika ze nic nie wydostało sie z prezerwatywy ponieważ zsunięcie było zauwazone od razu, aczkolwiek nie mam pewności. sytuacja miała miejsce wieczorem a rano dostałam okres. Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Moj cykl trwał 29 dni. czy powinnam wziac tabletke 72h ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Po pierwsze dlatego, że były to dni niepłodne, po drugie zaś dlatego, że od razu zauważyli Państwo, że prezerwatywa się zsunęła. Nie ma zatem powodów do niepokoju.