Stosunek w prezerwatywie, brak okresu a ryzyko ciąży

Witam, 13, 15 - 20 grudnia współżyłam z partnerem i zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, wczoraj powinnam dostać okres a nie mam go do dzis a jest juz 21 grudnia. Dodam, że pierwszy dzień miesiączki wypada mi w okolicach 21 każdego dnia miesiąca a moje cykle są 31 dniowe. Czy jest możliwość, żebym była w ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie ma takiej możliwości. Dni 13,15 i 20 grudnia wypadały w fazie lutealnej cyklu, tj. już po owulacji. W opisanym przypadku należy szukac innego wyjaśnienia opóźnienia się okresu.