Jak długo mogą przeżyć plemniki?

Witam Proszę o odpowiedz Czy plemniki są w stanie przeżyć ponad 10 dni drogach rodnych kobiety ? Sytuacja miałam miejsce że na palcach miałam prrejakulat ale obawiam się ze źle domyłam ręce i po 2 minutach wsadzilam sobie palec do pochwy . Miesiączkę dostałam w terminie czyli 8 stycznia Czy jest możliwość jak ta sytuacja miała miejsce 10 dni przed okresem ale okres przyszedł w terminie czy jest możliwość ze one tyle przetrwały i ze do zapłodnienia doszło dopiero po miesiączce jak owulacja przyszła wcześniej np 13-14 stycznia ? Czy jest możliwość aby do zapłodnienia doszło ponad 10 dni od tego przeniesienia sobie z złe domytych rak ? Proszę o szybka odpowiedz Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plemniki nie są w stanie przeżyć ponad 10 dni w drogach rodnych kobiety. Jeśli występuje śluz płodny, to plemniki mogą przeżyć w nim od 48 do 72 godzin, a w przypadku szczególnej żywotności maksymalnie do pięciu dni. 10 dni to zbyt długi okres czasu na przeżycie plemników.

Dodatkowo, jeśli okres pojawił się w terminie, to najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia. W przypadku ciąży miesiączka by się nie pojawiła. Naszym zdaniem nie ma Pani powodów do obaw, ponieważ nie zaszła Pani w ciążę.

Dla pewności może Pani jednak wykonać test ciążowy z moczu lub krwi, który da Pani ostateczną odpowiedź.

Poniżej umieszczamy podobne pytania innych użytkowników, przy których pojawiły się już odpowiedzi:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-plemniki-zyja-w-ciele-kobiety,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zywotnosc-plemnikow-i-dni-plodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-plemniki-moga-pozostac-w-drogach-rodnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.