Czy jest szansa, że po takim czasie doszło do zapłodnienia?

Witam, 21.10 i 22.10 uprawiałam seks z mężem. Miesiączka wystąpiła u mnie 11.10 trwała do 16.10. Wykonałam test owulacyjny 22.10, który pokazał dwie kreski tego samego koloru, dzisiaj czyli 24.10 około 13 wykonałam kolejny test owulacyjny pokazała się już tylko jedna kreska. Czy jest możliwość, ze plemniki do tego czasu przetrwały i zapłodniły komórkę jajową? Dodam też, że przyjmuje euthyrox, wynik tsh to 2.0, ft4 ft3 w normie wszelkie inne choroby jak hashimoto zostały wykluczone. Miesiączki mam regularnie czasami wąchają się /- 1 dzień. Odżywiam się zdrowo i nie pale, a alkohol pije sporadycznie. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dwie kreski na teście owulacyjnym sugerują, iż owulacja nastąpi w ciągu 24-48 godzin. Oznacza to, że w tym czasie była Pani najbardziej płodna.

Jeśli do zbliżenia doszło 21.10 oraz 22.10, a owulacja nastąpiła w okolicy 22.10, to istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia. Plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych kobiety przez 48-72 godziny, a w przypadku szczególnie żywotnych plemników czas ten może wydłużyć się nawet do 5-7 dni.

Odpowiadając więc na Pani pytanie – jest możliwość, że plemniki przetrwały i zapłodniły komórkę jajową. Najlepiej teraz poczekać do terminu spodziewanej miesiączki i wykonać test ciążowy.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-moga-przetrwac-plemniki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-plemniki-zyja-w-ciele-kobiety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.