Czy zaszłam w ciążę uprawiając petting?

Dzień dobry, potrzebuje konkretnej odpowiedzi żeby się uspokoić. Uprawialiśmy z partnerem petting, byłam ~ 2 dni po dniach plodnych zakładając że bym miała okres normalnie( spóźnia się 3 dzień). Partner dotknął preejakulatu, wytarł palca i kontynuował ze mną petting wkładając mi palce. Czy są szanse na ciążę? Przeczytałam że są praktycznie równe 0 ale się stresuje i potrzebuje konkretnej odpowiedzi

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w takich sytuacjach ciężko jest o konkretną odpowiedź. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zależne jest od wielu różnych czynników, w tym między innymi daty zbliżenia, dni płodnych, ilości preejakulatu czy też nasienia oraz ruchliwości i żywotności plemników.

Ponadto dni płodne mogą się przesuwać, dlatego nie ma Pani pewności, że stosunek miał miejsce dwa dni po nich. Jeśli owulacja przesunęła się, a podczas pettingu preejakulat dostał się do Pani dróg rodnych, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

W tym momencie jedynym rozwiązaniem jest wykonanie testu ciążowego z moczu lub oznaczenie stężenia hormonu beta-HCG we krwi. Skoro termin miesiączki już minął, to wynik powinien być już wiarygodny.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-ryzyko-zajscia-w-ciaze-podczas-pettingu-bez-wytrysku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przeniesienie-preejakulatu-na-rekach-grozi-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-palcach-a-ryzyko-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.