Czy po naszym zbliżeniu zajście w ciążę jest możliwe?

Dzień dobry mam taką jak dla mnie nie typowa sprawę. Tydzień temu z moim partnerem uprawialam petting po wszystkim on skończył na mnie a ja poszłam się umyć zmywając sperme z ciała czułam jak woda razem z tym nasieniem leciała mi po pochwie i moje pytanie jest takie czy mogłam zajść tak w ciążę? Obliczylam sobie ze to raczej nie powinny być dni płodne bardzo proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tej sytuacji jest znikome z uwagi na fakt zmycia nasienia, które zresztą znajdowało się na zewnętrznych narządach płciowych. Jeśli dodatkowo nie były to dni płodne, to naprawdę nie ma Pani powodów do obaw. W opisanej przez Panią sytuacji – petting bez penetracji penisem dróg rodnych kobiety z wytryskiem wewnątrz – przeniesienie nasienia, tak by doszło do zapłodnienia, jest niemal niemożliwe. Proszę spokojnie czekać na kolejną menstruację, a jeśli jest Pani zainteresowana, to zachęcam do zapoznania się z artykułem omawiającym między innymi prawdopodobieństwo ciąży w przypadku kilku, dość wątpliwych, metod antykoncepcyjnych: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.