Czy przez petting zaszłam w ciążę?

Witam, mam 20 lat. Ostatnio uprawialiśmy petting. On doszedł, sperma dostała się na moje narządy płciowe, nastepnie on odrazu włożył we mnie palec. Czy mogę być w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

aby doszło do zapłodnienia, plemnik mężczyzny musi się połączyć z komórką jajową w ciele kobiety. Najczęściej dzieje się tak podczas wytrysku nasienie w pochwie, kiedy kobieta ma tzw. dni płodne (2-7 dni przed owulacją i 2-3 dni po niej).

W Pani przypadku wszystko zależy od tego, czy podczas pettingu doszło do przeniesienia nasienia partnera wgłąb pochwy. Z opisu wynika, że jest to dość prawdopodobne, dlatego szansa na ciążę jest dosyć spora.

Zalecamy, aby wykonała Pani test ciążowy, co najmniej 10 dni po tej sytuacji. Można skorzystać z testów płytkowych, które wykonuje się z użyciem porannego moczu.

Dla większej pewności można się także umówić na wizytę do ginekologa, który podczas badania może wskazać czy doszło do zapłodnienia.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-zaplodnienia-poprzez-petting

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.