Czy doszło do przeniesienia spermy?

Czy jak miałem na penisie resztki spermy i założyłem kolejna prezerwatywę przed drugim seksem to jest możliwość że sperma stara przeszła przez prezerwatywę do pochwy dziewczyny?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

raczej jeśli założył Pan prezerwatywę na penisa, na którym znajdowała się sperma, to ochrona dalej została zachowana, oczywiście pod warunkiem, że nasienie nie dostało się na drugą stronę prezerwatywy.

Aby doszło do zapłodnienia, plemnik mężczyzny musi się połączyć z komórką jajową w drogach rodnych kobiety. Wpływa na to wiele czynników, w szczególności dochodzi do tego podczas wytrysku nasienia w pochwie, w momencie, kiedy kobieta ma dni płodne.

Co do przywołanej sytuacji, dla większej pewności Pana partnerka powinna wykonać test ciążowy. Na rynku dostępnych jest ich wiele, w przypadku testów płytkowych należy je przeprowadzić z użyciem porannego moczu. Trzeba pamiętać, że wiarygodny wynik może wyjść dopiero po wykonaniu testu co najmniej 10 dni po stosunku.

W linku poniżej znajdzie Pan więcej informacji co do sposobów przeprowadzania testów ciążowych:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.