Czy jest możliwość zajścia w ciążę w tym przypadku?

Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Pieściłam męża ręką, wytrysk miał na moją rękę, wytarłam ją chusteczami nawilżanymi i później umyłam ręce wodą z mydłem, trzy razy. Później zaaplikowałam tabletkę dopochwową Zennella (mam dni płodne) Czy jest możliwość zajścia w ciążę w tym przypadku? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisywanym przez Panią przypadku możliwość na zajście w ciąże jest minimalna. Aby można było mówić o zapłodnieniu, plemnik musi się połączyć z komórką jajową. Najczęściej dochodzi do niego podczas wytrysku spermy w ciele kobiety.

W opisywanym przypadku, przy takiej czynności seksualnej i zastosowanej po niej higienie, szansa na dostanie się plemnika do komórki jajowej jest naprawdę bardzo mała. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy co najmniej 10 dni po tej sytuacji. Najprawdopodobniej jednak w opisywanym przez Panią stanie faktycznym nie doszło do zapłodnienia.

W artykułach poniżej znajdzie Pani istotne informacje o sposobach antykoncepcji i przeprowadzania testów ciążowych:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.