Czy plemniki przeniosły się przez palce?

Witam przychodzę z takim zapytaniem Jakie jest prawdopodobieństwo żeby doszło do zapłodnienia poprzez palce na których znajdował się prrejakulat ? Proszę o szybka odpowiedz czy jest duże prawdopodobieństwo żeby doszło do czegoś ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

preejakulat to wydzielina z penisa, w której znajdują się niewielkie ilości plemników mogących zapłodnić komórkę jajową. Są one jednak mniej ruchliwe od tych zawartych w normalnym wytrysku nasienia i mają mniejsze zdolności do zapłodnienia.

W opisywanym przez Panią przypadku szanse na zajście w ciążę są raczej znikome, bliskie zeru. W tej sytuacji, a także w przyszłości, gdy takowe wystąpią, może Pani korzystać z testów ciążowych dostępnych w każdej aptece. Aby uniknąć nieplanowanej ciąży, można także korzystać z różnych metod antykoncepcji, które zostały opisane w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.