Czy po tym stosunku w dni niepłodne mogło nastąpić zapłodnienie?

Witam miałam okres 31 stycznia do 5 lutego czyli do piątku z chłopakiem uprawiałam seks w niedziele i pękła gumka i doszedł jaka jest możliwość zajścia w ciąże? Miałam dni nie płodne

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przypadku, jeżeli twierdzi Pani, że stosunek był odbywany w dni niepłodne, to szansa na zapłodnienie jest niewielka. Aby doszło do poczęcia, plemnik mężczyzny musi się połączyć z komórką jajową w ciele kobiety. W tej sytuacji nawet jeżeli doszło do wytrysku, możliwość zajścia w ciąże jest utrudniona.

Jeżeli do zbliżenia doszło 2 dnia po zakończonej miesiączce, to przy regularnym cyklu ryzyko zapłodnienia jest praktycznie zerowe, ponieważ jest to jeszcze okres dni bezwzględnie niepłodnych. Oczywiście może się zdarzyć tak, że dni się przesuną, dzieję się tak za sprawą nieregularnych cyklów, stresu, czy choroby. Należy też pamiętać, że plemniki mogą przetrwać w organizmie kobiety około trzech dni.

Dla stuprocentowej pewności zalecamy przeprowadzenie testu ciążowego co najmniej 10 dni po odbytym stosunku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami na temat antykoncepcji i sposobów przeprowadzania testów ciążowych:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.