Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość zapłodnienia w dni niepłodne

Witam! Mój mąż pracuje za granicą, przyjeżdża raz w miesiącu. Nie zawsze wtedy mam dni płodne. Staramy się o dziecko. Mam pytanie, czy w dni niepłodne można zajść w ciążę? Może istnieją tabletki, które przedłużają dni płodne? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam, niestety nie ma takich tabletek, które przedłużałyby długość trwania dni płodnych u kobiety - dni płodne to dni, kiedy zostaje uwolniona komórka jajowa, która obumiera bardzo szybko (po 10-24 godzinach), ale biorąc pod uwagę, że plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety pewien czas i być zdolne do zapłodnienia, przyjmuje się, że w cyklu trwającym 28 dni dni płodne to czas między 10 a 18 dniem cyklu. W związku z tym, że nie mamy wpływu na długość życia komórki jajowej, nie możemy mieć wpływu na przedłużenie czasu trwania dni płodnych. Tak więc musicie Państwo starać się współżyć w tym czasie. Jeśli chodzi o możliwość zapłodnienia w tzw. dniach niepłodnych to opisuje się przypadki dodatkowych owulacji, więc może teoretycznie takie sytuacje są możliwe, ale to takie bardziej naukowe rozważania. Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy