Czy plemniki mogłem w ten sposób przenieść do pochwy?

Witam, po seksie oralnym poszłam wypłukać buzię i umyć ręce mydłem. Przed tym moje palce miały kontakt z dużą ilością nasienia. Po wysuszeniu dłoni ręcznikiem poszłam zrobić siku i podtarłam się papierem ręką, która wcześniej miała kontakt z nasieniem. Czy istnieje możliwość, że jakieś plemniki się nie zmyły lub przetrwały pod paznokciami i poprzez papier zostały przeniesione w okolicy pochwy? To były dni płodne. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie ma możliwości przeniesienia plemników w opisany przez Panią sposób.

Plemniki znajdujące się w nasieniu, z którym miała Pani kontakt bardzo szybko w giną w warunkach im niesprzyjających. Kontakt z powietrzem zazwyczaj sprawia, że obumierają już chwilę po wytrysku. Dodatkowo wspomina Pani o myciu rąk mydłem i wysuszeniu ich ręcznikiem, co z pewnością wyklucza możliwość zapłodnienia w opisanej sytuacji.

Proszę się nie przejmować, w taki sposób nie zajdzie Pani w ciążę, nawet w dni płodne.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników poruszających podobne tematy. Oto one:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-przezywalnosc-plemnikow-w-warunkach-otoczenia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-nasienia-na-palcach-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaplodnienie-poprzez-wprowadzenia-nasienia-na-palcach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.