Przetrwanie plemnika w drogach rodnych kobiety

jak długo może przetrwać plemnik w drogach rodnych kobiety podczas dni niepłodnych - tj gdy brak jest śluzu typu płodnego? Czyli nie ma znaczenia jakie warunki panują w drogach rodnych kobiety i plemniki zawsze żyją do 72h? nie sądzę. Podobno w warunkach niesprzyjających giną po kilku godzinach, a właśnie takimi warunkami jest chyba brak śluzu płodnego? proszę o rzetelną odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jest dokładnie tak jak jak zostało napisane powyżej: brak śluzu płodnego oznacza warunki niesprzyjające, co oznacza znaczne krótsze przeżycie plemników niż 72 h.