Czy istnieje możliwość że plemnik przeżyje do dni płodnych ?

Witam. 1 lutego urodziłam drugie dziecko , karmiłam piersią przez miesiąc.13 marca dostałam okres który trwał siedem dni.15 kwietnia dostałam kolejny który trwał 5 dni.21 kwietnia współzylam z mężem... Który myślał że biorę już tabletki antykoncepcyjne... I skończył we mnie... Czy istnieje możliwość że plemnik przeżyje do dni płodnych ? Jaka jest w tym momencie szansa na ciążę ? Jutro idę do ginekologa na kolejną wizytę po porodzie , czy jest jakieś badania które mnie uspokoi i będzie w stanie stwierdzić czy zagraża mi ciąża czy nie ? Czytałam w internecie o tabletkach 72h po , czy ma sens je wziąsc ? Czy lekarz mi je przepisze ? Proszę o jakąś poradę.

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje szansa, że plemniki przetrwają do dni płodnych. W sprzyjających warunkach potrafią przetrwać nawet 5-7 dni. Co do tabletek 72 h po to zależy to od lekarza - jeżeli uzna, że może je przepisać, to wówczas przepisze. Pozdrawiam i życzę zdrowia.