Żywotność plemników w drogach rodnych kobiety

Witam,czy śluz wytwarzany przez kobietę podczas stosunku pomaga przeżyć plemnikom u wejścia do miejsc intymnych kobiety? Jak długo żyją plemniki w odczynie kwaśnym? Wyczytałem, że owe tam się znajduje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Śluz kobiecy pomaga plemnikom przeżyć w drogach rodnych. Zbyt kwaśne PH w pochwie może jednak utrudniać przeżycie plemników.