Zapłodnienie poprzez wprowadzenia nasienia na palcach

Chciałabym dowiedzieć się jak to jest z zapłodnieniem poprzez wprowadzenia nasienia na palcach lub na wargi sromowe. W internecie wyczytałam, że jest to bardzo możliwe, inni zaś twierdzą, że do ciąży może dojść przeważnie tylko na drodze pełnego stosunku płciowego, ponieważ podczas wytrysku nasienie musi zostać zdeponowane na tylnym sklepieniu pochwy. Jak to jest? Proszę o wyczerpującą odpowiedź, jaka jest możliwość zapłodnienia poprzez petting albo poprzez wprowadzenie nasienia do pochwy?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Największe prawdopodobieństwo zapłodnienia występuje w przypadku pełnego stosunku, niemniej przy przeniesieniu spermy na palcach także istnieje ryzyko ciąży. Wprowadzenie spermy do pochwy niesie ze sobą prawdopodobieństwo zapłodnienia niezależnie od zastosowanego sposobu.