Czy do zapłodnienia może dojść, gdy nasienie znajdowało się w okolicach pochwy, a nie bezpośrednio w niej?

Czy do zapłodnienia może dojść, gdy nasienie znajdowało się w okolicach pochwy a nie bezpośrednio w niej? Czy w czasie ciąży może wystąpić okres (trwający 2-3 dni, bardzo delikatny, wręcz takie plamienie lecz bardziej obfite) ?

MichaĹ Kurek

Nie, do zapłodnienia konieczne jest wprowadzenie nasienia głęboko do pochwy. Tym niemniej, jeśli ma Pani obawy/ wątpliwości, polecam wykonanie testu ciążowego (z moczu lub oznaczenie beta-hcg z krwii). Proszę pamiętać aby ww. test wykonać po min. 8 dniach od stosunku w trakcie którego mogło dojść do zapłodnienia.