Czy zaszłam w ciążę podczas kąpieli?

Wczoraj brałam kąpiel z moim partnerem w wannie, podczas której potarł swoim przyrodzeniem moje miejsca intymne. Nie doszło do wytrysku ani penetracji. Jakie są procentowo szanse na ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

aby mogło dojść do zapłodnienia, nasienie mężczyzny musi się dostać do komórki jajowej w ciele kobiety. Dzieje się tak zazwyczaj za sprawą pełnego wytrysku podczas stosunku waginalnego. Odpowiedzialny może być również preejakulat, czyli wydzielina z penisa, która nie jest tym samym co pełny wytrysk, a pojawia się w trakcie silnego podniecenia.

W Pani przypadku nie ma żadnych szans, aby mogło dojść do zapłodnienia w opisanej sytuacji. Nawet jeżeli doszłoby do wytrysku, ale nie podczas penetracji, to również te szanse są bliskie zeru.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy zadawali podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-doszlo-do-poczecia-podczas-kapieli

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-kapieli

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.