Czy w tej opisanej sytuacji jest ryzyko ciąży?

Witam Przychodze do państwo z pytaniem które starsznie mnie meczy i jestem bardzo zestresowany. Ostatnio z moją dziewczyną uprawialismy tak jakby peeting chodzi o to ze ja stymulowałem jej pochwe palcami przez ubranie a ona włożyła mi LEWĄ reke na chwilke dosłownie sekunde do spodni i dotkneła raz penisa i potem zmieniła na reke PRAWĄ. podczas stymulowania reki mojego penisa przez około 10-15 minut to w tym czasie LEWĄ reką dotykała moją koszulke i wogóle mozna powiedziec ze ,,wycierała rękę,, po 10-15 minut poszła do toalety i podtarła sie LEWĄ reką papierem mowiła ze ,,wzieła duzo papieru zakryła wszystkie palce i zrobiła jeden szybki ruch,, i mówi ze nie dotkneła sie zadnym z palców. Miała dni płodne Proszę o pomoc państwa z całego serca czy w opisywanej przezemnie sytuacij jest ryzyko ciąży ? Oraz czy nawet jezeli dotkła jakimś palcem pochwy to czy jest ryzyko ? Mówiła że rekę miała suchą Bardzo prosze o pomoc Z góry dziekuję

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w tej sytuacji nie zachodzi ryzyko ciąży i nie ma Pan powodu do obaw. Przeniesienie ejakulatu do pochwy, skutkujące zapłodnieniem, należy do bardzo rzadkich przypadków m.in. z uwagi na słabą żywotność plemników.

O żywotności plemników może Pan przeczytać w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Poza drogami rodnymi kobiety, w warunkach niesprzyjających ich przeżyciu, plemniki są zdolne do zapłodnienia przez kilka lub kilkanaście minut. Ponadto dotknięcie zewnętrznych narządów płciowych czy ujścia pochwy nie jest jednoznaczne z zapłodnieniem, ponieważ plemniki nie posiadają umiejętności samodzielnego przemieszczenia się np. z warg sromowych do komórki jajowej.

Jeśli jest Pan zainteresowany, więcej informacji na temat zapłodnienia odnajdzie Pan w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.