Czy w opisanej sytuacji było ryzyko ciąży?

Dzień dobry, z moim chłopakiem po seksie oralnym odrobina spermy wyciekła mi na twarz, następnie mój chłopak dotykał mojej twarzy, następnie innych części ciała, po czym włożył mi dłoń w majtki i zaczął mnie dotykać, jednak szybko przerwaliśmy czynność świadomi, że na jego dłoniach może pozostać trochę spermy. Proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytanie, czy w wyżej opisanej sytuacji istniej ryzyko zajścia w ciążę. Dodam również, że jestem w 7 dniu cyklu miesiączkowego. Moje obawy wynikają z tego, że wiem, iż w przypadku, gdy sperma jest na dłoniach istnieje niewielkie ryzyko zapłodnienia, po kontakcie z pochwą kobiety. W moim przypadku jednak sperma nie znalazła się bezpośrednio na dłoniach, tylko została przeniesiona metodą z punktu, w związku z czym mogła już wyschnąć, w związku z czym zwracam się również z pytaniem, czy plemniki mogły przeżyć? Zależy mi na odpowiedzi, czy w wyżej opisanej sytuacji istnieje choćby najmniejsze ryzyko zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej sytuacji nie występuje ryzyko zapłodnienia ze względu na zbieżność wielu niesprzyjających temu okoliczności. Zarówno moment cyklu, jak i sposób przeniesienia nasienia wykluczają ryzyko zapłodnienia. Zakładam, że 7. dzień cyklu, nawet przy założeniu, że menstruacja trwa 2-3 dni, nie był dniem owulacji, co oznacza, że ryzyko zajścia w ciążę nawet przy stosunku waginalnym jest bliskie zera. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/wyznaczanie-dni-plodnych.

Na temat czynników ryzyka wystąpienia niechcianej ciąży może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.