Czy te plemniki będą miały zdolność zapłodnienia?

Witam masturbowałem się w łazience do muszli klozetowej i nie n została spuszczona woda. Mam pytanie jaki czas przeżyją plemniki w muszli klozetowej i czy będą miały zdolność zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma możliwości, by plemniki przeżyły w takim środowisku – przede wszystkim potrzebują do tego odpowiedniej temperatury – bliskiej 37 stopni Celsjusza maksymalnie, zaś woda w muszli klozetowej jest nieporównywalnie niższa. Zatem plemniki giną w niej błyskawicznie. Być może zechce Pan zapoznać się z artykułem dotyczącym m.in. żywotności plemników: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Dodatkowo wydaje się wątpliwe, by chlorowana, skażona nieczystościami, woda pozwoliła na przeżycie plemników choćby przez chwilę. Proszę także pamiętać, że zapłodnienie w takiej sytuacji jest zupełnie abstrakcyjne, zatem nie musi się Pan obawiać. Wbrew obiegowym opiniom, krążącym zwłaszcza w internecie, plemniki nie są w stanie przeżyć i być zdolnymi do zapłodnienia także na ręczniku, bieliźnie czy dłoni wytartej w materiał.

Więcej mitów zostaje obalonych tutaj, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/10-zaskakujacych-sposobow-zeby-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.