Czy plemniki są w stanie tyle przetrwać?

Czy plemniki są w stanie przetrwać na ręce po dokładnym wytarciu i odczekaniu Ok.30min ? Z chłopakiem kochaliśmy się bez użycia członka, tylko rąk . Czy jest prawdopodobieństwo że zaszłam w ciąże ? Minęło Ok.6 dni boli mnie brzuch mam biegunkę i chce mi się wymiotować. Bardzo proszę o szybko odpowiedz bo bardzo się stresuje . Dziękuje

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, jest to niemożliwe, by plemniki przetrwały takie zabiegi higieniczne. Plemniki są bardzo wrażliwe i poza dogodnym dla nich środowiskiem (duża wilgotność, temperatura ok. 36 stopni) bardzo szybko tracą żywotność. Jeżeli dłonie zostały wytarte, nie ma żadnej możliwości zapłodnienia. Być może zechce Pani zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Pani dolegliwości mogą być spowodowane zatruciem pokarmowym lub stresem towarzyszącym np. lękowi przed ciążą – na objawy ciążowe byłoby stanowczo za wcześnie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.