Czy jest ryzyko ciąży na skutek takiej sytuacji?

Poszukuję rzetelnej pomocy i porady w sprawie, która mnie bardzo gryzie. Mój problem polega na tym, że bardzo się boję, że dziewczyna z którą się spotykam może być w ciąży w wyniku nieświadomego przeniesienia plemników na jej rękę podczas gdy spacerując trzymaliśmy się za rękę. Około godziny 18.50 nastąpił wytrysk w wyniku masturbacji, po czym się powycieralem za pomocą chusteczek higienicznych do sucha. Następnie około 19 zacząłem się szykować do wyjazdu, aby się z nią spotkać w mieście. Przebrałem się w inne ubranie, ale co najgorsze w tej sytuacji - nie umyłem rąk. Później pojechałem na miejsce spotkania samochodem i jazda trwała około 20 min. Po dojechaniu na parking musiałem coś sprawdzić pod maską i jeszcze założyć kurtkę. Około 19.35 spotkaliśmy się, a około 20 chodziliśmy ze sobą za rękę. Międzyczasie dotykałem telefonu i jej płaszcza, a około 20.20 odprowadziłem ją do domu. Dlaczego boję się o ciąże? Jestem przerażony, ponieważ myślę, że jakieś resztki resztek które mogły gdzieś na mojej ręce pozostać mogły zostać przeniesione do pochwy podczas kiedy mogła wycierać papierem toaletowym swoją waginę po oddaniu moczu i w wyniku tego, te plemniki mogłyby zapłodnić komórkę jajową? Wiem, że to wszytsko może wydawać wręcz idiotyczne, ale chciałbym aby w jakiś sposób sytuacja była dla mnie w pełni jasna.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zajście w ciążę w opisany przez Pana sposób nie jest możliwe. Nie powinien mieć Pan powodów do obaw, ponieważ plemniki znajdujące się w spermie po zetknięciu ze środowiskiem zewnętrznym bardzo szybko giną.

W związku z tym, jeśli wycierał Pan nasienie chusteczkami, a później wykonywał wiele innych czynności, to plemniki nie byłyby w stanie przetrwać, a tym bardziej dotrzeć do dróg rodnych dziewczyny, skoro nie doszło między Państwem do zbliżenia. Proszę się nie martwić, dziewczyna nie zajdzie w ten sposób w ciążę.

Inne pytania poruszające takie tematy umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-przeniesienia-plemnikow-przez-bokserki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wytarcie-okolic-intymnych-recznikiem-ze-sperma,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ogole-istnieje-taka-mozliwosc-zeby-przez-dlonie-przeniesc-plemniki-do-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry,

Nie ma żadnego ryzyka. Opisana przez Pana sytuacja nie mogła doprowadzić do ciąży.

Plemniki nie są w stanie przeżyć w tak niekorzystnych warunkach. Plemniki najlepiej czują się w środowisku ciepłym, wilgotnym, o zasadowym pH.

Na rękach giną bardzo szybko.

Warto jednak pamiętać o higienie rąk i myć ręce po masturbacji oraz warto zawsze się umyć po masturbacji,ponieważ brak higieny może doprowadzić do infekcji okolic intymnych.

Jeśli będzie miał Pan więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska