Czy możliwa jest ciąża na skutek pettingu?

Witam, 2 tygodnie temu wraz z dziewczyną uprawialiśmy nawzajem petting. Dziewczyna podejrzewa ciążę. Zaczynając od początku. Leżeliśmy sobie na łóżku, ja zajmowałem się jej częściami intymnymi a ona moimi. Nie było żadnego wytrysku, pojawił się tylko prejakulat, który potem został wytarty w papier, więc dziewczyna mogła mieć go odrobinę na palcu. Na moich rękach nic nie było. Po tym wszystkim umyliśmy ręce bardzo dokładnie, nawet 3 razy pod rząd a potem dziewczyna poszła wziąć prysznic. Chcę zauważyć że pomiędzy nami była poduszka a dziewczyna była przykryta kołdrą, miała też na sobie majtki. Czy jest szansa zajścia w ciążę? Dziewczyna bardzo panikuje, powinna jutro dostać okres. Czy może pod tym prysznicem mogła być szansa? Ręce były czyste i bardzo dbaliśmy o to, żeby było bezpiecznie. Wytrysku nie było. Dziewczyna miała wtedy dni płodne. Dziewczynę bardzo bolało kiedy była owulacja ( tak pokazywało na aplikacji ). Możliwe, że zamiast owulacji ten ból był zapłodnieniem? Czy jeżeli miałbym na swoich rękach prejakulat, którymi potem robiłem dobrze dziewczynie mogłoby dojść do zapłodnienia? Palców w pochwę nie wkładałem.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Sytuacja, którą Pan opisał nie stwarzała większego ryzyka związanego z zajściem w ciążę. Przede wszystkim nie było wytrysku, a to właśnie w nasieniu znajduje się najwięcej plemników. W płynie preejakulacyjnym również mogą znajdować się plemniki, lecz w znacznie mniejszej ilości. Poza tym płyn ten musiałby dostać się do dróg rodnych kobiety, a wspomina Pan, że nie doszło do wkładania palców w pochwę.

Ponadto dziewczyna miała na sobie bieliznę, a to z pewnością zablokowało możliwość przeniesienia plemników. W związku z powyższym, naszym zdaniem nie mają Państwo powodów do obaw i najprawdopodobniej menstruacja pojawiła się już u Pańskiej dziewczyny.

Linki do podobnych pytań wklejamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-ubranie-moze-dojsc-do-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-przed-miesiaczka-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uprawianie-pettingu-a-mozliwosc-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.