Czy możliwe jest zapłodnienie preejakulatem w takim stanie?

Witam. Czy preejakulat który znajdował się godzinę na palcu i był zaschnięty może zapłodnić? Rozwijając: Dotykałam palcem wskazującym czubka penisa na którym znajdował się preejakulat. Później się ubraliśmy i przytulaliśmy się w ubraniach więc pewnie preejakulat ,który miałam na palcu wytarł się trochę o ubrania. Około godzinę później włożyłam do pochwy palec którym dotykałam preejakulatu (palec był już suchy bo preejakulat w godzinę zdarzył zaschnąć) . Czy po upływie około godziny prelmniki były już martwe?Czytałam ,że plemniki w kontakcie z tlenem szybko obumierają w ciągu kilku minut , czytałam również ,że skóra jest dla nich nieodpowiednim środowiskiem i odrazu po kontakcie ze skórą giną. Czy nie mam się czym martwić? Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 21 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to, co Pani czytała jest prawdą. Plemniki nie są w stanie przetrwać zbyt długo w środowisku zewnętrznym. W kontakcie z powietrzem szybko wysychają i giną, zazwyczaj w ciągu kilku minut. Skóra nie jest odpowiednim środowiskiem dla plemników i szybko tracą one zdolność do zapłodnienia w takich warunkach.

W związku z powyższym po upływie godziny od momentu dotknięcia preejakulatu do dotykania pochwy, nie było praktycznie żadnej szansy, aby żywe plemniki nadal znajdowały się na palcu. Może więc być Pani spokojna, mało prawdopodobne, aby w ten sposób doszło do zapłodnienia.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-przezyja-2-godziny-na-dloni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-aby-plemniki-przezyly-na-dloniach-kilka-godzin,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czas-zycia-plemnikow-na-zewnatrz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.