Czy zapłodnienie w takiej sytuacji jest możliwe?

Czy jest szansa na ciążę w moim przypadku.. Wzięłam suchego penisa mojego chłopaka jeden raz do buzi (więc nie było spermy ale może mała kropelka preejakulatu, później upłynęły ponad dwie godziny, piliśmy i jedliśmy kolację, później on polizał swoje palce i zrobił mi palcówkę.. Bardzo się wszystkim przejmuje więc proszę bez złośliwości, czy jest szansa na ciążę? Wiem że w kropelce małej preejakulatu nie było jakoś mega dużo plemników które i tak połknęłam ale czy one mogły jakoś przetrwać skoro upłynęło tyle czasu i zdążyliśmy coś zjeść?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

sytuacja przez Panią opisana nie doprowadzi do zapłodnienia. Proszę więc być spokojną, nie jest Pani w ciąży.

Choć w preejakulacie mogą znajdować się plemniki i kontakt z tym płynem może doprowadzić do ciąży, to jednak najczęściej dochodzi do niej na skutek kontaktu seksualnego. Plemniki znajdujące się poza organizmem człowieka bardzo szybko obumierają i nie są w stanie doprowadzić do zapłodnienia komórki jajowej.

Proszę zapoznać się z wypowiedziami ekspertów na podobne tematy. Oto one:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-zajscie-w-ciaze-w-opisywanym-przypadku-seks-oralny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-wyniku-pettingu-i-seksu-oralnego-moze-sie-spozniac-okres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-sperma-moze-sie-przenosicna-rekach-do-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.