Czy mogło dojść do przedostania się plemników wewnątrz pochwy?

Witam,wczoraj wraz z dziewczyną zabawialiśmy się wielokrotnie,najpierw miał miejsce seks oralny, oraz palcówka,następnym razem w grę wszedł petting a po nim znów palcówka, po czasie zauwazyłem, że mój członek jest wilgotny, nie wiem jednak czy to śluz mojej partnerki,czy preejakulat. Dziewczyna jest 4 dni przed okresem,czyli powinna mieć dni niepłodne. Pytanie brzmi czy mogło dojść do przedostania się plemników do wewnątrz pochwy i do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno określić, czy doszło do przedostania się plemników w głąb dróg rodnych, skoro nie jest Pan pewien, czy pojawił się ejakulat. Zakładając, że tak – owszem jakieś niewielkie ryzyko istnieje, ale ponieważ Pańska partnerka miała dni niepłodne, to i tak zapłodnienie jest wykluczone.

Ponieważ preejakulat to wydzielina z cewki moczowej, która w założeniu nie służy zapłodnieniu, to w jej składzie może znaleźć się zaledwie śladowa ilość plemników zdolnych do zapłodnienia. Tutaj bardziej szczegółowo o preejakulacie: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Natomiast tj. pisałam – w opisanej przez Pana sytuacji nie widzę ryzyka zapłodnienia, choć na przyszłość sugeruję, by rozważyli Państwo zastosowanie dogodnej dla was metody antykoncepcji tak, by uniknąć niepotrzebnego stresu. Może zechce Pan zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-w-planie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.